McCracken's Garage - Bellwood, PA
 Home of the Zoo Crew
Modified Points
Final Points

Jason Weaver

1 7X00 JASON WEAVER SAXTON PA 82 CAMARO 10259
2 SX58 CHRIS HOLLEY MONTGOMERY PA 69 DART 7503
3 1851 LESTER HOLTZAPPLE WELLSVILLE PA 68 CUDA 7303
4 EX29 DAN SWANK PAXINOS PA 79 MALIBU 7101
5 MX22 DAVE MILLER MIFFLINBURG PA 72 NOVA 6501
6 D137 DAVE BRASSINGTON ELYSBURG PA 68 CAMARO 6102
7 FX46 TROY GEYER LOGANTON PA 72 NOVA 5952
8 LX39 WILL LEITCH LOGANTON PA 72 DART 5851
9 EX54 CLIFF EICHER MILLMONT PA 69 CHEVELLE 5651
10 9X06 EARL GEE ELIZABETHTOWN  PA 71 DEMON 4902
11 WX46 CAROLYN MULL DORNSIFE PA 65 CHEVELLE 4400
12 HX50 JIM HOLLAND SHADE GAP PA 70 GTO 4250
13  E185 MARK EARNEST BLOOMSBURG PA 70 NOVA 4201
14 1X37 RON REBER ANNVILLE PA 27 FORD 3900
15  BX95 DAVE NOVINGER HERNDON PA 77 VEGA 3800
16 MX13 STEVE MILLER LOGANTON PA 68 FIREBIRD 3602
17 6X0B JOHN BRUNO CENTRE HALL PA 81 MUSTANG 3500
18  561 ROY CROLL LINGLESTOWN PA 68 CAMARO 3400
19 1425 BUD POUST MONTGOMERY PA 74 CAMARO 2600
20 L611 CLINT LANNING SHICKSHINNY PA 68 CAMARO 2400
21  MX10 RUSTY MILLER LOGANTON PA 70 NOVA 2200
22 WX23 KEVIN WHITMER SUNBURY PA 68 CAMARO 2101
23 W224  JERRY WALTER NEW COLUMBIA PA 70 CHEVELLE 2100
24 CX82 JILL AURAND BEAVER SPRINGS PA 74 DART 1900
25 MX01 BILL PAVONE HUMMELSTOWN PA 70 NOVA 1500
26 N196 RICK MORRIS CATAWISSA PA 62 CHEVY II 1200
27 F190 TOM HOUSER MILL HALL PA 72 DART 1050
28  367NO RICH YODER WATSONTOWN PA 76 CAMARO 1000
29  1X1E SCOTT DRAYER ENOLA PA 78 CHEVETTE 900
30 H192 SHANE GARRINGER WYALUSING PA 73 DART 700
31 1915 ROB OLEWILER HARRISBURG PA 79 FAIRMONT 600
32  M171 ZACK KINNEY BENTON PA 77 CAMARO 500
33 ZX70 DON CARNELL HOLLIDAYSBURG PA 70 NOVA 400
  F152 WES GARRINGER NEW ALBANY PA 76 DART 400
35 633CL ASHLEY HELD LOGANTON PA 68 CAMARO 300
36 G866 RYAN GEYER LOGANTON PA 73 NOVA 100

Drivers who qualified in Series #1 points.

Drivers who qualified in Series #2 points.

Driver who qualified in Saturday Series.

Drivers who qualified in Over All Points.

Drivers who qualified but gave up their spot due to work.

 

Modified Points
  Series #2
Final Standings 

1 7X00 JASON WEAVER SAXTON PA 82 CAMARO 5954
2 SX58 CHRIS HOLLEY MONTGOMERY PA 69 DART 3751
3 LX39 WILL LEITCH LOGANTON PA 72 DART 3701
EX29 DAN SWANK PAXINOS PA 79 MALIBU 3651
5 EX54 CLIFF EICHER MILLMONT PA 69 CHEVELLE 3551
6 1X37 RON REBER ANNVILLE PA 27 FORD 3450
MX22 DAVE MILLER MIFFLINBURG PA 72 NOVA 3351
8 1851 LESTER HOLTZAPPLE WELLSVILLE PA 68 CUDA 3100
9 E185 MARK EARNEST BLOOMSBURG PA 70 NOVA 2901
10 MX13 STEVE MILLER LOGANTON PA 68 FIREBIRD 3002
11 D137 DAVE BRASSINGTON ELYSBURG PA 68 CAMARO 2701
13 HX50 JIM HOLLAND SHADE GAP PA 70 GTO 2500
14 BX95 DAVE NOVINGER HERNDON PA 77 VEGA 2300
15 WX46 CAROLYN MULL DORNSIFE PA 65 CHEVELLE 2200
16  WX23 KEVIN WHITMER SUNBURY PA 68 CAMARO 2101
17 9X06 EARL GEE ELIZABETHVILLE PA 71 DEMON 2051
18  FX46 TROY GEYER LOGANTON PA 72 NOVA 1950
19 CX82 JILL AURAND BEAVER SPRINGS PA 74 DART 1800
20 6X0B JOHN BRUNO CENTRE HALL PA 81 MUSTANG 1600
21  561 ROY CROLL LINGLESTOWN PA 68 CAMARO 1500
  MX10 RUSTY MILLER LOGANTON PA 70 NOVA 1500
  W224  JERRY WALTER NEW COLUMBIA PA 70 CHEVELLE 1500
24  N196 RICK MORRIS CATAWISSA PA 62 CHEVY II 1100
25  367NO RICH YODER WATSONTOWN PA 76 CAMARO 1000
26 1425 BUD POUST MONTGOMERY PA 84 CAMARO 700
  L611 CLINT LANNING SHICKSHINNY PA 68 CAMARO 700
28  MX01 BILL PAVONE HUMMELSTOWN PA 70 NOVA 600
29 H192 SHANE GARRINGER WYALUSING PA 73 DART 300
  1X1E SCOTT DRAYER ENOLA PA 78 CHEVETTE 300
  633CL ASHLEY HELD LOGANTON PA 68 CAMARO 300
32 G866 RYAN GEYER LOGANTON PA 73 NOVA 100

Drivers who qualified in Series #1 points.

Drivers who qualified in Series #2 points.

Driver who qualified in Saturday Series.

 

Modified Points
Saturday Series
August 14, 2004 

1 MX22 DAVE MILLER MIFFLINBURG PA 72 NOVA 3101
2 7X00 JASON WEAVER SAXTON PA 82 CAMARO 3002
3 EX29 DAN SWANK PAXINOS PA 79 MALIBU 2350
4 SX58 CHRIS HOLLEY MONTGOMERY PA 69 DART 2152
5 EX54 CLIFF EICHER MILLMONT PA 69 CHEVELLE 1801
6 9X06 EARL GEE ELIZABETHTOWN  PA 71 DEMON 1601
7 FX46 TROY GEYER LOGANTON PA 72 NOVA 1600
8 WX46 CAROLYN MULL DORNSIFE PA 65 CHEVELLE 1400
9 1851 LESTER HOLTZAPPLE WELLSVILLE PA 68 CUDA 1350
10 W224  JERRY WALTER NEW COLUMBIA PA 70 CHEVELLE 1300
11 HX50 JIM HOLLAND SHADE GAP PA 70 GTO 1150
12 E185 MARK EARNEST BLOOMSBURG PA 74 NOVA 1000
  N196 RICK MORRIS CATAWISSA 62 CHEVY II 1000
14 561 ROY CROLL LINGLESTOWN PA 68 CAMARO 900
  MX13 STEVE MILLER LOGANTON PA 68 FIREBIRD 900
  MX01 BILL PAVONE HUMMELSTOWN PA 70 NOVA 900
17 D137 DAVE BRASSINGTON PAXINOS PA 68 CAMARO 800
  L611 CLINT LANNING SHICKSHINNY PA 68 CAMARO 800
  BX95 DAVE NOVINGER HERNDON PA 77 VEGA 800
  1425 BUD POUST MONTGOMERY PA 84 CAMARO 800
21 MX10 RUSTY MILLER LOGANTON PA 70 NOVA 600
  1X37 RON REBER ANNVILLE PA 27 FORD 600
23 WX23 KEVIN WHITMER SUNBURY PA 68 CAMARO 500
24 H192 SHANE GARRISON WYALUSING PA 73 DART 400
25 6X0B JOHN BRUNO CENTRE HALL PA 81 MUSTANG 300
  F152 WES GARRINGER NEW ALBANY PA 75 DART 300
27 1X1E SCOTT DRAYER ENOLA PA 78 CHEVETTE 200
  633CL ASHLEY HELD LOGANTON PA 68 CAMARO 200
29 ZX70 DON CARNELL HOLLIDAYSBURG PA 70 NOVA 100
  M171 ZACK KINNEY BENTON PA 77 CAMARO 100
  1915 ROB OLEWILER HARRISBURG PA 79 FAIRMONT 100
  367NO RICH YODER WATSONTOWN PA 76 CAMARO 100

Driver qualified in Series #1.

Driver who qualified in Saturday Series.