McCracken's Garage - Bellwood, PA
Home of the Zoo Crew
Top ET Points - Overall
Final Points

Gary Fogleman

1 6X12 GARY FOGLEMAN McALISTERVILLE PA 98 MENG 9211
2 HX25 ROD HOLTZAPPLE MIFFLINBURG PA 68 CAMARO 7553
3 NX18 GLENN SEWARD BENTON PA 79 CAMARO 7353
4 1X5E BOB KAUFFMAN LEWISTOWN PA 00 NELSON 6654
5 2X83 RICH POWELL LIVERPOOL PA 99 RACETECH 6100
6 NX15 JOHN MAXWELL HARRISBURG PA 67 CAMARO 5552
  1255 TOM SEWARD BENTON PA 30 CHEVY 5552
8 VX40 MIKE McCRACKEN BELLWOOD PA 32 BANTAM 5300
BX75 SCOTT REICHENBACH MT GRETNA PA 01 BANTAM 5200
10 PX78 KEN STOVER WARRIORS MARK PA 67 CAMARO 4750
11 X161 ANDREW CHARCALLA HYNER PA 86 MUSTANG 4502
12 YX97 TOM YOUTZY LEWISTOWN PA 64 FALCON 4450
13 WX42 JOHN SIMBECK STATE COLLEGE PA 69 CUDA 4303
14 NX21 JIM STOVER SUNBURY PA 71 PINTO 3400
15 C499 JOEY COCCIA BELLWOOD PA 80 OMNI 3100
16 JX01 JOHN IACAVONE HERSHEY PA 71 NOVA 3000
17 ZX70 DON CARNELL HOLIDAYSBURG PA 70 NOVA 2850
18  CX02 MATT STOVER WARRIORS MARK PA 69 CAMARO 2800
19

1935

BRYAN SORCE ORANGEVILLE PA 04 U'COVER 2751
20 1X3H DOUG HOWARD MILLERSBURG PA 23 T ALTERED 2450
21 1X1B JASON WALDRON MILTON PA 95 UNDERCOVER 2002
22 AX66 DAVE BRATTON McVEYTOWN PA 85 TRANS AM 2000
23 NX12 CHAD FERSTER SUNBURY PA 86 MUSTANG 1950
24 BX47 JEFF DUCK MIFFLINTOWN PA 03 QUAY 1601
25 123F DEAN MOWERY MIDDLEBURG PA 68 PLYMOUTH 1450
26 CX43 ED SABO JR BLOOMSBURG PA 86 MONTE 1400
27 TX38 TOM CORRELL BLOOMSBURG PA 69 CAMARO 1300
28 1935 DAVE SORCE ORANGEVILLE PA 04 U'COVER 1000
29  T191 CLIFF WEAVER WILLIAMSPORT PA 65 DODGE 800
30 WX61 RICHARD WEBB MONTGOMERY PA 98 RACE TECH 800
31 VX12 WILL BENNER HARRISBURG PA 71 CUDA 700
32 WX66 DAVEY BRATTON McVEYTOWN PA 99 CAMARO 500
33 1944 DICK GOODMAN ALTOONA PA 69 MUSTANG 400
34 WX44 BRYAN SHOBERT JERSEY SHORE PA 94 RACE TECH 200

Drivers who qualified in Series #1 points.

Drivers who qualified in Series #2 points.

Driver who qualified in Saturday Series.

Drivers who qualified in Over All Points.

Drivers who qualified but gave up their spot due to work.

 

 Top ET Points
Series #2
Final Standings

1 6X12 GARY FOGLEMAN McALISTERVILLE PA 98 MENG 4908
2 HX25 ROD HOLTZAPPLE MIFFLINBURG PA 68 CAMARO 5653
3 1X5E BOB KAUFFMAN LEWISTOWN PA 00 NELSON 3952
4 2X83 RICH POWELL LIVERPOOL PA 99 RACETECH 3500
5 NX15 JOHN MAXWELL HARRISBURG PA 67 CAMARO 3402
6 1255 TOM SEWARD BENTON PA 27 T ALTERED 3402
7 NX18 GLENN SEWARD BENTON PA 79 CAMARO 3300
8 WX42 JOHN SIMBECK STATE COLLEGE PA 69 CUDA 3101
9 VX40 MIKE McCRACKEN BELLWOOD PA 32 BANTAM 2700
10 BX75 SCOTT REICHENBACH MT GRETNA PA 01 BANTAM 2700
11 X161 ANDREW CHARCALLA HYNER PA 86 MUSTANG 2400
12  PX78 KEN STOVER WARRIORS MARK PA 67 CAMARO 2200
13 ZX70 DON CARNELL HOLIDAYSBURG PA 70 NOVA 2150
14  YX97 TOM YOUTZY LEWISTOWN PA 64 FALCON 2050
15  NX21 JIM STOVER SUNBURY PA 71 PINTO 2000
16

1935

BRYAN SORCE ORANGEVILLE PA 04 U'COVER 1951
17 141A JASON WALDRON MILTON PA 95 UNDERCOVER 1802
18  C499 JOEY COCCIA BELLWOOD PA 80 OMNI 1700
19 BX47 JEFF DUCK MIFFLINTOWN PA 03 QUAY 1601
20 JX01 JOHN IACAVONE HERSHEY PA 71 NOVA 1450
21 AX66 DAVE BRATTON McVEYTOWN PA 85 TRANS AM 1200
  CX02 MATT STOVER WARRIORS MARK PA 69 CAMARO 1200
23  1X3H DOUG HOWARD MILLERSBURG PA 23 T ALTERED 1100
24  123F DEAN MOWERY MIDDLEBURG PA 68 PLYMOUTH 700
25  1935 DAVE SORCE ORANGEVILLE PA 04 U'COVER 600
26  WX66 DAVEY BRATTON McVEYTOWN PA 99 CAMARO 500
27  WX61 RICHARD WEBB MONTGOMERY PA 98 RACE TECH 300
28  T191 CLIFF WEAVER WILLIAMSPORT PA 65 CORONET 200
29 CX43 ED SABO JR BLOOMSBURG PA 86 MONTE 100

Drivers who qualified in Series #1 points.

Drivers who qualified in Series #2 points.

Driver who qualified in Saturday Series.

 

Top ET Points
Saturday Series
Final Standings

1 HX25 ROD HOLTZAPPLE MIFFLINBURG PA 68 CAMARO 3153
2 6X12 GARY FOGLEMAN McALISTERVILLE PA 98 MENG 2753
3 1X5E BOB KAUFFMAN LEWISTOWN PA 00 NELSON 2250
4 WX42 JOHN SIMBECK STATE COLLEGE PA 69 CUDA 2102
5 NX15 JOHN MAXWELL HARRISBURG PA 67 CAMARO 2002
6 2X83 RICH POWELL LIVERPOOL PA 99 RACETECH 2000
7 NX18 GLENN SEWARD BENTON PA 79 CAMARO 1900
8 BX75 SCOTT REICHENBACH MT GRETNA PA 01 BANTAM 1700
9 VX40 MIKE McCRACKEN BELLWOOD PA 32 BANTAM 1600
10 1255 TOM SEWARD BENTON PA 23 ALTERED 1200
11 NX21 JIM STOVER SUNBURY PA 71 PINTO 1200
12 PX78 KEN STOVER WARRIORS MARK PA 67 CAMARO 1150
13 CX02 MATT STOVER WARRIORS MARK PA 69 CAMARO 1100
  YX97 TOM YOUTZY LEWISTOWN PA 64 FALCON 1100
15 1X3H DOUG HOWARD MILLERSBURG PA 23 T ALTERED 1000
16 JX65 BRYAN SORCE ORANGEVILLE PA 04 UNDERCOVER 901
17 ZX70 DON CARNELL HOLIDAYSBURG PA 70 NOVA 900
  X161 ANDREW CHARCALLA HYNER PA 86 MUSTANG 900
  C499 JOEY COCCIA BELLWOOD PA 80 OMNI 900
20 141A JASON WALDRON MILTON PA 95 UNDERCOVER 800
21 NX12 CHAD FERSTER SUNBURY PA 86 MUSTANG 500
  JX01 JOHN IACAVONE HERSHEY PA 71 NOVA 500
  CX43 ED SABO JR BLOOMSBURG PA 86 MONTE 500
24 123F DEAN MOWERY MIDDLEBURG PA 68 PLYMOUTH 450
25 1944 DICK GOODMAN ALTOONA PA 69 MUSTANG 300
  T191 CLIFF WEAVER WILLIAMSPORT PA 65 DODGE 300
27 VX12 WILL BENNER HARRISBURG PA 71 CUDA 200
  AX66 DAVE BRATTON McVEYTOWN PA 85 FIREBIRD 200
  1238 TOM CORRELL BLOOMSBURG PA 69 CAMARO 200
30 1935 DAVE SORCE ORANGEVILLE PA 04 UNDERCOVER 100
  WX61  RICHARD WEBB MONTGOMERY PA 98 DRAGSTER 100

Driver qualified in Series #1.

Driver who qualified in Saturday Series.